طنز سرگذشت عجیب بنیامین باتوم

وقتی بدنیا اومد کمتر کسی فکر می‌کرد که یک اعجوبه و یک پدیده پا به عرصه گیتی گذاشته، والدینش اگر می‌دونستند چنین فرزند با استعدادی رو بدنیا آورده‌اند قطعا تا آخرعمر شکرگزارخداوند می‌شدند. این فرزند نه یک سیاستمدارخوب و نه یک پزشک کاربلد بلکه یک دلقک بانمک و مضحک بود... اسمش رو بنیامین گذاشتند.

تو دوره نوجونی و زمانی که بنیامین دانش آموز بود، نام و یاد کارهای اون همیشه نقل مجالس بچه هابود. او از کودکی علاقه خاصی به نقاشی داشت اما معمولا جدی‌ترین نقاشی‌های او که با توضیحات جدی او هم همراه بود، باعث خنده بقیه می‌شد. او با اینکه از خندیدن بچه‌ها به نقاشی‌هایش ناراحت می‌شد اما هیچوقت دست از نقاشی کشیدن بر نداشت.یکی از دوستان نزدیکش تعریف می‌کنه که هروقت از مدرسه برمیگشتن نتانیاهو باتیرکمون شروع به کشتن پرنده‌ها می‌کرده و بعدش به شکل ترسناکی می‌خندیده.

برخی می‌گن کریستوفرنولان برای ایفای نقش ژوکر در فیلم بتمن ابتدا بنیامین رو در نظرداشته و اصلا این شخصیت رو از زندگی اون الهام گرفته... خشونت، دلقک بازی، عقده‌های روان‌شناختی از جمله خصوصیات مشترک اونهاست، که نهایتا این همکاری به نتیجه نرسید.

وقتی به دانشگاه رفت، دانشجو‌ها آخر هفته رو درکنار اون می‌گذروندن و اسم این جلسه رو «بنیامین شو» گذاشته بودن... تو این جلسه بنیامین شروع به سخنرانی درمورد موضوعات مختلف می‌کرده و تا جائی که می‌شده دروغ می‌گفته به طوری که همه دانشجو‌ها این جمله رو تکرار می‌کردن: بنیامین تو یه دروغ گوی لعنتی هستی! دروغ گوئی و جلف بازی‌های اون به جائی رسید که دوبار تا اخراج از دانشگاه پیش رفت.

به مرور زمان و با گذشت سال‌ها بالاخره وقت اون فرارسیده بود که استعدادهای اون شکوفا بشن و جهان شاهد بروز و ظهور پدیده بی‌نظیری در عرصه سیاست باشه... بنیامین نخست وزیر شد.

او که همیشه رویای بازیگری درنقش دلقک رو در سر می‌پروراند حال با جبر روزگار نخست وزیر شده بود، اما این پایان کار و دلیلی برای ناامیدی نبود، بنیامین فهرستی از اقداماتی که می‌توانست باعث خنده دیگران شود رو تهیه و اجرائی کرد:

آغاز جنگ با حزب الله و حماس و شکست طی چند هفته، علی رغم داشتن تجهیزات نظامی و کمک‌های بی‌دریغ غرب.

سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل و نمایش نقاشی مربوط به مراحل ساخت بمب اتمی به طوری که اشک حاضران از خنده سرازیر شود.

سفر به کشورهای مختلف بدون دعوت توسط سران آن کشور‌ها و برخلاف میل آن ها. تهدید ماهانه جمهوری اسلامی ایران به حمله نظامی و تاکید برعملی کردن آن. بمباران مدارس و ابراز نگرانی از وضعیت حقوق بشر در دنیا و تاکید بر مبارزه با تروریسم و... .

روزی فرا خواهد رسید کهنویسندگان، زندگی نامهٔ او را بنویسند... بنیامین نتانیاهو، دلقک صهیونیست.

منبع "رجانیوز

/ 0 نظر / 21 بازدید